© 2024 Cestování.cz

Turistické cíle na Korfu

Letiště je od Acharavi vzdálené 40 km, cesta sem trvá přibližně jednu hodinu. Během ní budete projíždět okouzlující krajinou, zdejšími horami a malebnými řeckými vískami.

V centru letoviska se nachází kruhový objezd, zvaný „Pumpa“, protože kdysi tu pumpa stávala. Dnes je v její blízkosti zřízena restaurace Pumphouse. Z kruhového objezdu vede cesta do staré části Acharavi, ve které najdete více historických budov, ale také barů a restaurací.

Letoviskem prochází jedna hlavní silnice a 8 dalších, které všechny vedou k písečným nebo oblázkovým plážím. Podél hlavní silnice je rozmístěno - kromě restaurací a barů - také mnoho obchodů se suvenýry a supermarketů.
Sever ostrova Korfu nabízí návštěvníkům mnoho míst, vhodných pro návštěvu. Jedná se jak o přírodní krásy, tak drobné vesničky a letoviska.

Korfu je relativně malý ostrov a cestování po něm není obtížné. Několik míst, které stojí za návštěvu, se nachází v blízkosti Acharavi – sever ostrova je totiž považován za nejkrásnější z hlediska přírodních krás.

Zde jsou některé tipy na výlet:

Spartilas – Strinilas – klášter Pantocratora

Cesta do horských vesnic Spartilas a Strinilas je dech beroucí; z hor je fantastický výhled dolů do kraje a na moře. Nejlepší výhled je z vrcholu Mount Pantocratora (916 m), odkud lze za hezkého počasí zahlédnout pobřeží Epiru a Albánie (na východě), ostrůvky Erikoussa, Othoni a Mathraki (na západě) a dokonce Pafkos a Lefkadu (na jihu). Vrchol hory je korunován přítomností stejnojmenného kláštera, který byl založen v roce 1347. V 16. století došlo k jeho zničení, a ačkoliv byl v roce 1689 zrekonstruován, z původní architektury se nezachovalo téměř nic. Dnes je uvnitř sbírka postbyzantských ikon.

Barbati-Nisaki-Kalami-Kouloura-Agios Stefanos

Podél severovýchodního pobřeží Korfu se nachází mnoho malých zátok s letovisky a hospůdkami, které nabízejí čerstvé ryby a také pěkný výhled přes úzký pruh moře na albánské pobřeží. Za návštěvu stojí např. Barbati, široký záliv s oblázkovou pláží, nebo letovisko Nisaki, odkud jezdí lodě do města Korfu. Nedaleko odtud, severněji, leží malebná zátoka Kalami. Zde žil anglický spisovatel Lawrence Durrell v době psaní románu o Korfu - Prospero’s Cave. Jeho dům zde můžete dodnes spatřit. Dalším zálivem je Kouloura s atraktivním malým přístavem. Od něj potom vede silnice k letovisku Agios Stefanos, které je ze všech letovisek na Korfu nejblíže albánské pevnině (moře je zde široké 2,4 km).

Kassiopi

Kassiopi je velké, atraktivní letovisko, ležící na níže položených svazích Mount Pantocratora, 37 km severně od města Korfu. V období římské říše město zažívalo největší rozkvět; vyrostl zde přístav, divadlo a chrám Dia. Na jeho místě byl později postaven křesťanský kostel Panny Marie Kassiopské – ten byl však poničen požárem v roce 1537. K rekonstrukci došlo v roce 1590. Na kopci nad městem se nachází zřícenina hradu, který zde byl vybudován ve 13. století. Je z něho krásný výhled na město.

Roda-Karousades-Sidari

Letovisko Roda leží asi 2 km od Acharavi. Dojdete k němu po 25 minutách chůze po pláži – je to pěkná procházka s výhledem na albánskou pevninu. Roda je o něco mladším letoviskem než Acharavi a může se zdát trochu hlučnější. Z Rody vede cesta do Karousades a dále do Sidari, bývalé rybářské vesničky s nádhernými plážemi. V této oblasti se nacházejí skalní útvary, které zde vytvářejí obrovské množství maličkých zátok a úzkých kanálů. V Sidari najdete také mnoho barů a restaurací.