Acharavi, starobylé centrum Korfu

Acharavi leží na severním pobřeží ostrova Korfu v Řecku. Již dlouhou dobu se letovisko drží na předních příčkách oblíbenosti.

Acharavi patří do bývalého Společenství Agios Panteleimonas, které je dnes jednou z deseti oficiálních částí městské jednotky Thinali. Název Acharavi se skládá z řeckých slov Achari Hebe, což znamená „nevděčný život“. Starobylé řecké město se původně jmenovalo Hebe („město života“, pravděpodobně po Diově dceři Hebe). V roce 32 př. n. l. však bylo zničeno císařem římské říše Oktaviánem, a právě proto bylo přejmenováno na dnešní Acharavi. Po druhé světové válce a řecké občanské válce byla většina vesnice přestavěna.

Acharavi je letovisko ležící na severním pobřeží Jónského ostrova Korfu v Řecku. Z tohoto místa se nabízí hezký výhled na albánské pobřeží. Již dlouhou dobu se Acharavi nachází na předních příčkách oblíbenosti, vhodné je zejména pro páry a rodiny s dětmi – místní pláže jsou mělké až do 50 metrů od břehu. Mnoho lidí se každoročně do Acharavi vrací, někteří se do blízkosti letoviska dokonce natrvalo přestěhovali.

Acharavi je přitažlivé nejen svou polohou v krásné krajině severního Korfu, ale také širokým spektrem zábavy, sportů, restaurací a možností ubytování.

V jižní části Korfu se nachází další letovisko, kterému jsou věnovány naše webové stránky: Moraitika.

Pokud se porozhlížíte po vhodných místech pro letní dovolenou, zde je pár tipů: Nidri, Hersonissos, Agia Napa, Antálie, Pirovac, Praslin, Costa Maresme či Silvi Marina.

Hledáte-li spíše inspiraci, kam vyrazit na lyže, projděte si následující stránky: Julské Alpy, Zillertal Arena, Bad Hofgastein, Moelltal, Valle Isarco, Civetta, Cervinia - Zermatt, Val Cenis nebo La Rosiere.