© 2024 Cestování.cz

Nejkrásnější pláže kolem Acharavi

Hlavní pláž v Acharavi tvoří směs písku a oblázků. Její výhodou je především zdejší přístup do moře, protože voda sahá do pasu až do vzdálenosti 50 metrů od břehu, a tak je toto místo ideální pro rodiny s dětmi. Další výhodou pláže v Acharavi je okolní krajina a výhledy. Směrem od západu na východ lze vidět sousední letovisko Roda, ostrov Erikoussa, ohromující albánské hory a nedaleké letovisko Almyros. Na pláži se vyskytuje početné množství restaurací a obchůdků. Za malý poplatek si zde můžete půjčit lehátko. Na pláž a vstup do vody dohlížejí dva plavčíci. Existuje tu také systém barevných vlajek, který signalizuje, jestli je plavání v moři bezpečné.

Odvážnější se mohou vydat do letoviska Almyros, kde se nachází neoficiální nudistická pláž (nudismus je v Řecku zakázaný, a proto respektujte ostatní, zejména řecké rodiny, které sem občas zavítají).

Moře v okolí pláže v Acharavi je ideální pro potápění, zábavu si užijete také na šlapadlech, díky kterým si můžete prohlédnout krásné pobřeží Korfu.

V Acharavi nechybí také vlastní vodní park, zvaný Hydropolis, oblíbený zejména rodinami s dětmi.